ANI VĚČNOST NETRVÁ VĚČNĚ...
Na pergamenu ohmataném,
úhledné písmo modře se třpytí.
Mrtvolně bledý básník,
ve stínu modré růže píše.

Co víc chtít po pomateném,
jehož hudbou je vlčí vytí.
V bílých rukou zápisník,
na temi od vína číše.

Na co se (ne)juknout

The World God Only Knows

3. května 2013 v 21:34 | Lului
Jelikož jsem onemocněla, krátila jsem si chvíli jedním anime. A to anime se jmenuje *pouští famfáry* The World God Only Knows.

High school DxD

3. května 2013 v 14:20 | Lului
Po dlouhé době něco přidávám, tákže všichni povinně přečíst! =D

Cat street - live-action

1. března 2012 v 20:49 | Lului
Kon'nichiwa,
tentokrát jsem zkoukla Cat street. Už je to dlouho, co jsem četla mangu, ale i tak se mi podařilo vybavit si nějaká fakta.

Hostitelský Klub Ouranské Střední

17. listopadu 2011 v 10:00 | Lului
Takže, dne 15. listopadu byl na http://kobylkavpyzamu.cz/ vyvěšen jedenáctý a zároveň poslední díl tohoto krásného dorama. Takže, pokud jste ještě nezačali koukat z důvodu nedokončenosti, teď je ten správný čas to zkouknout. Teď je navíc volno, takže šup šup na kobylku v pyžamu a jde se koukat. A co myslíte, bude to dobrý konec? Nebo špatný? Koukněte se a uvidíte sami =D

Kuroshitsuji musical 2-The Most Beautiful Death In The World

24. srpna 2011 v 20:05 | Lului
No, toto sice není ani anime ani manga ba ani dorama, ale stejně to sem podle mne patří. Včera jsem shlídla muzikál podle anime/mangy Kuroshitsuji, The Most Beautiful Death In The World. Je to již druhý muzikál, ale ten první jsem bohužel našla pouze v původním znění bez titulků.
Já osobně nejsem milovníkem muzikálů, ale tento jsem si vážně užila. Téměř se mi tajil dech, když zpíval Sebastian či při duetech Sebastiana a Ciela. Chvílema jsem se smála, ale v některých chvílích jsem měla na krajíčku. No, pokud zhlédnete, tak zajisté pochopíte. Má to skvělou atmosféru. A mě se to opravdu líbilo.
No, tak tady máte odkaz na kanál uživatele, který má nahraný celý muzikál (po částech s anglickými titulky). http://www.youtube.com/user/thejesusfreak13

A tady máte ještě menší ochutnávku, duet Sebbyho a Ciela. (Black and White, Chechmate) http://www.youtube.com/watch?v=-Wrzxpm2ahM&playnext=1&list=PLE7874E6AF30D8AEA

Kuroshitsuji-anime

23. srpna 2011 v 14:26 | Lului
Dřív jsem anime moc nemusela, měla jsem raději mangy (což stále mám), ale některé scény je lepší vidět "hýbat se", ne jen nepohyblivé. Navíc většina anime se zas tak nedrží mangy, takže můžeme vidět nové příběhy se stejnými hrdi, ale teď už k tomuto konkrétnímu anime.
Sebbík je okouzlující komorník, Ciel je sladký hrabě s ostřejší povahou, než by se na jeho věk hodilo, Grell je věčně zamilovaný smrťák, kterého jeho parťáci (Will a Ronald) věčně vytahují z průšvihů, tajemný Undertaker a spousta dalších okouzlujících bišíků, co víc si můžeme přát. Příběh se odehrává ve staré Anglii, kde mladý Ciel řeší, spolu se svým komorníkem, Sebastianem, případy, které tíží mysl jeho královny. Ale nejen to se bude dít celých 36 dílů (1. série - 24, 2. série 12), Cielovy rodiče zavraždili a on je i sebe chce pomstít, v tom mu pomáhá nejen Sebastian, kterého přivolal, aby mu sloužil, Sebastian totiž není jen tak někdo, je to démon.
Můžete se těšit na smrťáky, démony, anděla a mnoho dalšího. Já osobně anime dávám 8/10, jelikož některé věci mi tam tak úplně nesedí, ale jinak se jedná o opravdu úžasné anime, na které je téměř povinnost se podívat =)
http://www.anime-manga.cz/kuroshitsuji-tnt (Na této stránce jsou videa online s českými titulky a je nutná registrace /zdarma/)

Ouran High School Host Club - Live-action

17. srpna 2011 v 11:05 | Lului
Možná znáte anime či mangu Ouran High School Host Club, ale znáte dorama? Pokud ne, opravdu doporučuji. Zatím vyšly 4 episody, ale čtvrtá ještě nemá české titulky.
Pokud jste dosud neslyšeli ani o manze či anime tohoto jména, mám tu menší "recenzi" a popis.

Death Note - Live-action

11. srpna 2011 v 11:33 | Lului
Já osobně se řadím mezi Otaku, ale abych pravdu řekla, na anime se nekoukám, snad jediné co jsem viděla, bylo anime Earl and Fairy, což není nijak dlouhé anime. Jinak animované filmy, to ano, třeba Cesta do fantazie, Princezna Mononoke, Kočičí království a další, ale anime jako anime mě zas tak nebere, já mám totiž mnohem raději mangy. No, ale jelikož, mám rozečteno už opravdu hodně mang, ale stejně jsem byla opravdu zvědavá, tak jsem se jukla na filmy. Kámoška totiž Death Note sledovala a dost často o tom básnila, a jelikož je to jedno z těch známější anime/mang, tak by to byla "ostuda" nepodívat se na to, že?
A o čem, že to vlastně je? Jak už napovídá název Death Note=Zápisník Smrti, bude se tam vyskytovat zápisník Smrti. Je to detektivka s přídavkem pěkné fantasy. Nečekjte však žádné čaroděje, či trpaslíky, čekají Vás zde "jen" Andělé Smrti a kouzelné zápisníky Smrti. Čí jméno se ocitne v zápisníku, zemře, avšak musíte myslet i na jeho podobu, jinak to nefunguje. Zápisník má několik pravdidel, nebudu je zde vypisovat, určitě je při sledování/čtení zjistíte velmi brzy. Nevím tedy, jak to je v anime/manze, ale ve filmu se ocitá několik hlavních postav.

Tajemný Kira jehož pravou totžnost se dozvíte ve filmu velmi brzo. Za Kirou se vlastně schovávají všichni vlastníci zápisníků, ne že by jich bylo mnoho. No vlastně abych pravdu řekla, ve filmu jsou tři. =D
Další tajemný chlapík je L, své pravé jméno vyzradí asi až ve druhém díle, ale i tam ho můžete lehce přehléhnout. L je skvělý detektiv, který si dá za úkol najít a potrestat Kiru. No to jestli se mu to povede, nebo ne, vám neprozradím.

Dále je tam Light, syn policisty. Vadí mu nespravedlnost na tom to Světě. No povede se mu zlepšit Svět? To vám také neprozradím. =D Bude se také podílet na hledání Kiry, a také je velmi chytrý, ale L je o pár chloupků chytřejší. =D

Watari, pomocník L.

Doufám, že se na film kouknete a bude se vám líbit,
s pozdravem Lului
 
 

Reklama

Cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly.