ANI VĚČNOST NETRVÁ VĚČNĚ...
Na pergamenu ohmataném,
úhledné písmo modře se třpytí.
Mrtvolně bledý básník,
ve stínu modré růže píše.

Co víc chtít po pomateném,
jehož hudbou je vlčí vytí.
V bílých rukou zápisník,
na temi od vína číše.

ADVik 2013

12. srpna 2013 v 20:14 | Lului |  Kam (ne)zajít (Akce)
Takže, konečně jsem dohnala spánek, který mi po ADViku scházel a mohla jsem napsat své dojmy...


Omluvte prosím mé možné srovnávání pouze s ADViky 2011 a 2012, na jiných jsem nebyla. Také to berte s rezervou a moc se nerozčilujte, pokud se mnou nebudete soihlasit, samozřejmě pokud se bude jednat o slušnou a inteligentní reakci/vysvětlení, ráda si to přečtu =D

Přijeli jsme snad kolem druhé a fronty nikde, ale spousta lidí venku, došli jsme si pro náramky, ale do budovy jsme vpuštěni nebyli (-to nás trochu zaskočilo, ale ujištění, že ve tři budeme moci dovnitř nás uklidnilo). Musím pochválit orgy za to, jak měli vymyšlené ubytování - kolečka na náramcích jsou o mnoho lepší, nežli papírek, který se lehce zničí/ztratí.
Místa se ze začátku zdálo být málo - málo komu se chtělo k cizím lidem do lehce stísněného prostoru třídy, ale nakonec to dopadlo dle mého dobře (snad jen kdyby účastníci samovolně nepřesouvali ostatní lidi z jimi vybraného prostoru).
Naše další zastávka byl bufet - výběr jídel byl celkem velký, za což mají orgové další plus. Zakoupené nudle se sníst daly, ale popravdě jsem si na nich nepochutnala jako na mém prvním ADViku, ale chápu, že dělat to pro tolik lidí je těžké, takže jelikož mi z toho nebylo ani špatně, tak je to prostě jídlo, které mě zasytilo, nic víc, nic míň. Jídlo bylo také vydáváno dle mého názoru celkem rychle, na to, kolik lidí bylo oblusoháno, za což je další plus.
Abych pravdu řekla, letošní program mě opravdu zklamal. Vypadalo to spíše jako program herního conu, který si přibral nějaké ty anime/Asia linie. Opravdu mi tam chyběly přednášející Wanda s Kalinou, které jsem si stihla velmi oblíbit, ale budiž. Také mi bylo celkem líto, že se nějak vypařila linie Sci-fi&Fantasy. Zdálo se, jakoby se letošní ADVik točil spíše kolem Otaku hráčům, takže za mě dávám za program mínus.
Doposud jsem se neodvážila do Taneční Školy až letos (tedy, přesněji jsme tam byla "vlákána"). Musím uznat, že učitelé tance byli velmi, velmi vstřícní a dokonce i dřevo jako jsem já, dokázali naučit alespoň základy. (Eh, také musím dodat, že Zeny byl, nejen ke mně, ale i k další párům, velmi ochotný a dost pomáhal.)
Co se prostor týče - Modrá škola vypadá opravdu slibně. Velký sál byl prostorný, mám jen jedinou "výtku", například u cosplay divadla nebylo skoro nic vidět, bylo by super, kdyby šlo příští rok třeba napojit kameru na dataprojektor (pokud něco takového lze) a promítat co se děje na "jevišti" na plátno. Jednotlivé salóny jsem moc neprocházela, spíše vůbec, neměla jsem důvod, snad žádná z přednášek mě nezaujala, ale to už jsem říkala. Maid café - toho byla škoda, místnosti byly opravdu malé, ale zase chápu, že tato část conu se nedá dát jen tak někam, ale třeba ta manga čítárna se dala dát někam jinam, nežli tam, například ke schodišti k ubytování, bylo tam nějaké místo... Ale za něco takového žádné mínus dávat nebudu, alespoň vím, že to tam bylo, ne jako minulý rok, kdy byla manga čítárna psaná, ale k nalezení nebyla.
Co se týče letos orgů - byla jsem příjemně překvapena. Bylo to podle mého lepší, nežli loni, kdy jediné, co jsem z křiku z horního patra pochopila, bylo, že se nějaký Slovák vzteká. Všichni orgové, kteří ke mně mluvili, byli milí a nesnažili se ukazovat, že oni jsou ti, kdo mají nějaké pravomoce.
Co se pouštění ven/dovnitř týká - nejprve jsem byla celkem rozmrzelá, že se pouštělo ven až cca v děvět, ale s kamarádkou jsme se poté shodly, že orgové jsou přeci jen také lidé a musí zařivoat spoustu jiných věcí a že ty krámky se musí nejprve otevřít, abychom kolem nich mohli volně procházet. V sobotu už nás pustili bočním východem (tedy, byl tam menší zmatek v tom, žwe orgové nás tam poslali s tím, že je to domluvené, ale domluvené to zjevně nebylo, ale i přesto jsme se ven dostali, abychom uvnitř neumřeli hlady). =D
A ještě jedna věc mě zamrzela, ani letos nebyl dostatek ADVik placek =/ tedy, já svou mám, ale ne všichni, což je škoda, ne?
Celková atmosféra conu byla pěkná a já si tento ADVik užila i bez pro mě vábného programu.
Takže mé hodnocení je 8/10

Myslím, že se vypravím i na příští ADVik, pokud finance dovolí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly.