ANI VĚČNOST NETRVÁ VĚČNĚ...
Na pergamenu ohmataném,
úhledné písmo modře se třpytí.
Mrtvolně bledý básník,
ve stínu modré růže píše.

Co víc chtít po pomateném,
jehož hudbou je vlčí vytí.
V bílých rukou zápisník,
na temi od vína číše.

(1.) Noc Vánoční

24. prosince 2012 v 11:33 | Lului |  Příběhy zvláštních nocí
První příběh do tohoto souboru. Dnes se jedná o noc Vánoční, snad se bude líbit. =) Přeji krásné a děsivé Vánoce.


Dívka hleděla na zářící měsíc, který jako by ji svou září upozorňoval, že by měla předstírat zimu. Napodobila chování kolemjdoucího a také si párkrát dýchla na ruce. Její dech byl však ještě chladnější než vzduch zimní noci. Lidé na ni zírali jako na zjevení, kterým vpravdě byla. Pouhopouhý přízrak, který se rok co rok objevuje při stejných nocích. Dnes se jednalo o nejméně zázračnou noc, 24. prosince. Jako přízrak nabývala mnohých podob, pro každou noc se měnila v něco jiného. Tuto noc chodívala po světě jakožto zimní královna, která před několika nocemi předala svou vládu jarní princezně, a ani tentokrát svůj vzhled nezměnila. Ale to nebyl jediný důvod její každoroční návštěvy. Ačkoliv se jedná o svět plný faleše a zla, stejně se jedná o krásný svět. Pomalu umírající, to ano, ale přesto všechno krásný.
Její oči upoutalo cosi, co se zalesklo v měsíčním svitu. Ztracena ve svých myšlenkách se zastavila a ani si nevšimla, že způsobila sněžení. Drobné vločky se něžně snášely k zemi a tvořily tak další bělostnou pokrývku. Šla směrem k bytosti, která tichounce vzlykala jen kousek od ní. Malá dívenka plakala, sama ve tmě, opuštěná. Královna zimy se k ní sklonila, aby jí viděla do tváře.
"Pročpak pláčeš, andílku?" zeptala se sladkým hlasem, který jakoby patřil andělovi.
Dívenka zvedla svou uplakanou tvář a zahleděla se do krásné tváře dívky, ale nepromluvila, snad jako by o hlas přišla při pohledu na přízrak noci.
Dívenka konečně promluvila. "Vy mě vidíte?" zeptala se nevěřícným hlasem s podtónem radosti i ublížení.
Dívka natáhla k dívce ruku, která se jí pak usadila na neexistující kůži tváře. "A nejen to, tak už neplač, andílku."
Dívka jí nabídla ruku, aby jí pomohla vstát, ale ani poté ji nepouštěla. Ulice byly prázdné, lidmi opuštěné. Královna zimy se jen na moment ohlédla, tvor, který jako jediný dokáže procházet mezi světy kdykoliv chce, se za nimi plížil vysokým sněhem.
"Podívej," promluvil andělským hlasem přízrak noci. "i to kotě tě vidí." Na moment se zastavila, aby je malé bílé kotě stihlo dohnat.
Ale když jej dívenka chtěla vzít do náruče, její ruce prošly skrz ten chomáček chlupů. Dívka vzlykla.
"Neboj se, andílku, a neplač, ani jedna z nás, se nemůže koťátka dotknout." Uklidnila ji zimní královna a sehnula se ke kotěti. I její ruce pronikly chomáčkem chlupů.
Dívenka se usmála a přikývla. Bělovlasá dívka mrkla na kotě, které je znovu následovalo.
Konečně došly, kam měla bělovláska namířeno. Lidské náměstí a v jeho středu vysoký strom ozdobený světýlky. Dívka se usmála na dívenku.
"Veselé Vánoce a už neplač." špitl noční přízrak a políbil dívenku na čelo.
Náměstím se rozezněl půlnoční zvon a dívenka zmizela. Zimní královna se usmála na kotě a mrkla na něho. Poté se k němu sehnula a vzala ho do náruče. "O tom vědět nemusí." zašeptala vrnícímu kotěti do ouška.
Když odbila půlnoc, i přízrak zmizel společně s kotětem v náruči.

Na Vánoce do našeho světa přichází kdejaká stvůra a přízrak. Někteří zlý, někteří hodní. Jedni lákají naše duše do nejhlubších míst našeho světa a ti druzí vyzdvihávají naše duše do převratných výšek.

Přízrak noci se usmál a ve svém úsměvu odhalil špičáky, rudé oči se zaleskly ve světle jediného plamene, který osvětloval to nejtemnější místo světa.

Ne vše je takové, jaké se zdá.

Kotě, jež náhle vypadalo, jako by se ušpinilo sazemi, se proměnilo v nevídaného démona.
"Už se těším na další." zašeptala zimní královna chladným hlasem. Její dech jakoby mrazil její nejbližší okolí.

Vyvarujte se proto zkřížení cesty démonům, stvůrám a přízrakům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly.