ANI VĚČNOST NETRVÁ VĚČNĚ...
Na pergamenu ohmataném,
úhledné písmo modře se třpytí.
Mrtvolně bledý básník,
ve stínu modré růže píše.

Co víc chtít po pomateném,
jehož hudbou je vlčí vytí.
V bílých rukou zápisník,
na temi od vína číše.

ADVik 2012

31. července 2012 v 20:38 | Lului |  Kam (ne)zajít (Akce)
Tak, letos jsem byla podruhé na ADViku a jdu vám sdělit své pocity z letošního ročníku.


Bohužel musím organizátorům znovu vytknout, že i letos se jim stále tvoří strašné fronty, myslím, že by prostě stačilo zařídit otevření KC Zahrady dřív, ale zase na druhou stranu chápu, že to není jen na nich. Proto se mi ještě více líbí nápad kamarádky "Já-budu-mít-cosplay-s-kosou" a ten zní zhruba takto: Stačí, abychom si trochu připlatili a oni by nám ty náramky a ubytovenky mohli poslat poštou. Myslím, že by to opravdu mohlo zrychlit vstup do KC Zahrady i školy, ale zase je to jen teoretické.

Ale přednášky stály za to. I letos jsem zavítala na Shoujo-ai/Yuri přednášky od Wandy a Kaliny, ale tentokrát zcela cíleně. A byla jsem moc ráda, jelikož mě vůbec nezklamaly, holky si připravily spoustu zajímavých přednášek, což opravdu obdivuji a oceňuji. Dále pak nějaké ty BL přednášky, které všechny stály za to. Jediné, co mě naštvalo na první přednášce, bylo, že potopili loď pairingu HikaruKaoru, ale alespoň měli letadlovku. Nadšeně jsem také odcházela z přednášky o Shinsengumi období od Imrika, díky které jsem dostala nejen vytouženou odpověď na to, jestli moji drazí z Hakuouki přežili, nebo zahynuli. Přednáška Františky Vrbenské se mi taky líbila, opravdu mi tam čas utíkal strašně rychle, příště se na ni určitě znovu přijdu podívat. Její ukázka z jedné knihy byla opravdu výstižná, jednalo se o báseň o zkorumpovaných úřednících. Vyprávěla nám nějaké příběhy, které se mi opravdu zalíbily. A na obrázcích jsem mimo filmových obrázků a dobových maleb nalezla dokonce i své drahé z Hakuouki (ano, já to anime zJashinuji). =D Přednáška na Yuri vs Yaoi od Zenyho byla opravdu zábavná a krásně se dalo slintat nad spoustou Yaoi AMVček, akorát jsem občas trochu pochybovala, nad "informace" o Yaoi a Yuri, opravdu si nemyslím, že ve všech Yaoi jde jen o to, jak dostat ukeho do postele nebo ho nejlépe opřít o zeď a znásilnit a naopak, že ne všechny Yuri jsou anime/mangy plné něhy.

Tak, teď je na řadě zase nadávání. Otázka, opravdu se nedalo nijak zařídit, aby byl ve škole v noci klid? Ne, nedalo, jak by se taky dalo, když většina orgů byla každou noc někde chlastat? Mě osobně to bylo jedno, od bratra mám úžasné trénování (i během noci si volá s přáteli přes Skype a čas od času cosi zařve dost nahlas), ale většina lidí se tam moc nevyspala. Pokračujeme stále v nadávání. První noc tam bylo nehorázné dusno, teprve druhou noc někoho napadlo přetáhnout z KC Zahrady větráky, ale ok, muselo to být obtížné. Dál, je sice opravdu super, že vršek neměli pronajatý na spaní, takže se dole na chodbě vyspalo několik lidí na dost blbých místech, ale orgové tam spali. Odkudsi z patra slyším hlas. "Bla, bla, bla, bla." Toť vše, čemu rozumím. Jediné, co jsem pochopila, bylo to, že tam nějaký Slovák nadává. Když člověk ukazuje ubytovenku, tak na něho někteří orgové koukají, jako by je tím strašně otravoval.

Ještě se vrátím k frontám. Ráno přednášky začínaly od 10:00 a KCčko se otvíralo v 9:30. Ještě před jeho otevřením se tam vytvořila každé ráno krásná fronta. A proč? Kdo by sakra ráno zůstával ve škole, kde se nedalo spát, ani nic jiného. A myslíte, že když v neděli ráno pršelo, že otevřeli dřív? Ne, přece by nebyli tak hodní.
Dále tu máme program. Tak si tak říkám, jestli si organizátoři uvědomují, že když jdou ty přednášky hned za sebou, tak se spousta lidí logicky nedostane na spoustu přednášek. Protože vždy se na přednášky stojí fronta, do které se logicky nemůžete postavit, když jste v tu chvíli na jiné přednášce. Dále, změny v programu byly označovány tím způsobem, že vám nalepili cedulku na dveře, kde se měla přednáška konat, takže pokud jste kolem těchto dveří zrovna nešli, tak jste měli pech.

Co jsem tak četla, tak ani modří orgové to neměli zrovna jednoduché a ideální.
Taky mě dost naštvala skutečnost, že ačkoli měli placky z Jashin-ví jakého ročníku, loňskou placku tam prostě neměli.
Na plakátu psali, že tam bude manga čítárna, ale nejspíš byla v Narnii, protože v KC Zahradě k nalezení opravdu nebyla.

No, dál už to rozepisovat nebudu. Můj závěr zní: Příští rok žádný ADVik, místo toho zkusím Akicon.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly.