ANI VĚČNOST NETRVÁ VĚČNĚ...
Na pergamenu ohmataném,
úhledné písmo modře se třpytí.
Mrtvolně bledý básník,
ve stínu modré růže píše.

Co víc chtít po pomateném,
jehož hudbou je vlčí vytí.
V bílých rukou zápisník,
na temi od vína číše.

Death Note - Live-action

11. srpna 2011 v 11:33 | Lului |  Na co se (ne)juknout
Já osobně se řadím mezi Otaku, ale abych pravdu řekla, na anime se nekoukám, snad jediné co jsem viděla, bylo anime Earl and Fairy, což není nijak dlouhé anime. Jinak animované filmy, to ano, třeba Cesta do fantazie, Princezna Mononoke, Kočičí království a další, ale anime jako anime mě zas tak nebere, já mám totiž mnohem raději mangy. No, ale jelikož, mám rozečteno už opravdu hodně mang, ale stejně jsem byla opravdu zvědavá, tak jsem se jukla na filmy. Kámoška totiž Death Note sledovala a dost často o tom básnila, a jelikož je to jedno z těch známější anime/mang, tak by to byla "ostuda" nepodívat se na to, že?
A o čem, že to vlastně je? Jak už napovídá název Death Note=Zápisník Smrti, bude se tam vyskytovat zápisník Smrti. Je to detektivka s přídavkem pěkné fantasy. Nečekjte však žádné čaroděje, či trpaslíky, čekají Vás zde "jen" Andělé Smrti a kouzelné zápisníky Smrti. Čí jméno se ocitne v zápisníku, zemře, avšak musíte myslet i na jeho podobu, jinak to nefunguje. Zápisník má několik pravdidel, nebudu je zde vypisovat, určitě je při sledování/čtení zjistíte velmi brzy. Nevím tedy, jak to je v anime/manze, ale ve filmu se ocitá několik hlavních postav.

Tajemný Kira jehož pravou totžnost se dozvíte ve filmu velmi brzo. Za Kirou se vlastně schovávají všichni vlastníci zápisníků, ne že by jich bylo mnoho. No vlastně abych pravdu řekla, ve filmu jsou tři. =D
Další tajemný chlapík je L, své pravé jméno vyzradí asi až ve druhém díle, ale i tam ho můžete lehce přehléhnout. L je skvělý detektiv, který si dá za úkol najít a potrestat Kiru. No to jestli se mu to povede, nebo ne, vám neprozradím.

Dále je tam Light, syn policisty. Vadí mu nespravedlnost na tom to Světě. No povede se mu zlepšit Svět? To vám také neprozradím. =D Bude se také podílet na hledání Kiry, a také je velmi chytrý, ale L je o pár chloupků chytřejší. =D

Watari, pomocník L.

Doufám, že se na film kouknete a bude se vám líbit,
s pozdravem Lului
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly.